יום שני, 1 בפברואר 2016

איך להירפא מטראומה


איך להירפא מטראומה?
טראומה היא אירוע בחיינו שנשאר איתנו יחד עם כל הרגשות השליליים הקשורים בו. לכן, היא משפיעה על חיינו באופן שלילי.
יש כל כך הרבה טיפולים עבור טראומה: על איך להתמודד איתה ואיך לחיות עם טראומה. לנו, בקהילת TAT יש ניסיון רב בריפוי הטראומה וההשפעות השליליות בחיינו.
אירוע טראומטי מתרחש ואנחנו שומרים אותו בתוכנו - בתודעה שלנו. האירוע התרחש לפני שנים, הטראומה ממשיכה להדהד בתוכנו. אֵיך? היא הופכת להיות מחשבה הקשורה לרגשות שליליים אבל היא רק מחשבה על ההתרחשות - כמו זיכרון. ריפוי הרגשות השליליים הקשורים לאירוע מרפא את הטראומה/זיכרון.
כל כך הרבה אנשים חיים עם הזיכרונות הטראומטיים בתוכם והם רגילים לחיות איתם. הם חלק מהתהוותם וקשה לשחרר אותן לדרכן כי הם הפכו להיות חלק מהם. הם לא מכירים את עצמם בלי הטראומה.
אם אשחרר, אני כבר לא אהיה אותו אדם ואני אאבד את הזהות שלי. אלה הם פחדים נפוצים בקרב אנשים רבים שטוענים שעדיף לא להתמודד עם הטראומה. אבל אני יכול להגיד לכם שבעזרת הריפוי לא מאבדים את הזהות, אלא חוזרים להיות מי שאתם באמת - האדם שהיית לפני שזה קרה.
לפעמים אנחנו מרגישים שאנחנו עצמנו הטראומה, וכל כך מזדהים איתה עד שמאוד קשה לרפא אותה - התחושה היא שאם נירפא נאבד את הזהות שלנו, נמות. גם את זה אפשר לרפא.

_________________________________________________


היו לי המון פחדים וחרדות, הביטחון העצמי שלי היה לקוי מאוד. עכשיו אני חיה חיים חדשים.
חוה היקרה,
עברה כמעט חצי שנה מהיום שבו סיימתי את הטיפול אצלך. ביום ההוא הרגשתי שנולדתי מחדש!
כל מי שמכיר אותי מרגיש בשינוי שעברתי – והדבר הכי חשוב הוא שאני מרגישה את השינוי בעצמי.
לפני שהכרתי אותך והתחלתי בטיפול ב- TAT, היו לי המון פחדים וחרדות. לא סמכתי על אף אדם ולא נתתי אמון, אפילו על האנשים הקרובים אלי. הסתגרתי עם הכאב שלי שעם הזמן גדל והפך לכדור שחור בתוכי – כדור שהשתלט על כולי... על הבריאות שלי ועל הנפש שלי. הוא הרחיק אותי מאנשים שהיו קרובים אלי, ואל אפשר לי להכניס לחיי אנשים חדשים. הדימוי העצמי והביטחון שלי היו נמוכים מאוד. אייתי פגיעה ולא סמכתי גם על עצמי.
לפני שהתחלתי את הטיפול הייתי מאוד חשדנית לגביו, למרות ששמעתי דברים טובים. חשבתי שעלי זה לא יעבוד – אבל החלטתי לנסות. אחרי הטיפול הראשון, הרגשתי הקלה עצומה! גם נפשית וגם גופנית. הצלחתי לנשום עמוק. משהוא שלא הצלחתי לעשות תקופה ארוכה.
אחרי שראיתי שכבר אחרי פגישה אחת זה התחיל לעבוד, החלטתי שאני ממשיכה!
במשך כל זמן הטיפול, היו שינויים, גם בעצמי וגם בסביבה. עם הזמן הרגשתי יותר בטוחה בעצמי ובאחרים, הכנסתי לחיים שלי אנשים אחרים וסמכתי על שיקול הדעת שלי בכל מיני תחומים.
אני לא אשקר. היו פעמים שהיה לי מאוד קשה! כל ההסתכלות בעצמך היא לא דבר קל, אבל לפעמים זה ממש נתדרך, וככה אני הרגשתי, הרגשתי שאני חייבת לטפל בדברים שתוקעים אותי בחיים, לא הייתי מצליחה לעשות את זה בלי חווה. לא סתם קראתי לה "הקוסס מארץ עוץ" – חוה ריפאה אותי, היא עזרה לי להבין את שורש הבעיה, איך לפתור אותה ובעצם לגלות מי אני באמת. גם בתקופות הקשות היא אף פעם לא ויתרה עלי ותמיד הייתה שם בשבילי, לא עוזבת עד שהבעיה נפתרה.
אחרי שסיימתי את הטיפול, התחלתי לעשות דברים שתמיד רציתי אבל לא היה לי אומץ בעבר... בנוסף, אני יותר פתוחה, מדברת על מה שמפריע לי... הטיפול עזר להבין שחייבים לשחרר. יש דברים שקרו לי בעבר וגרמו לי להרגשה נוראית. לאחר הטיפול אני לא זוכרת איך הייתה ההרגשה. כאילו הזיכרון נמחק ממני.
אני ממש שמחה שהחלטתי לעבור את הטיפול אצלך! אני ממליצה על הטיפול ב-TAT לכל מי שמרגיש שיש משהו שתוקע אותו בחיים – הוא עושה פלאים.
ואני מודה כל רגע על זה שזכיתי להכיר אותך ואת שיטת הטיפול המיוחדת שלך, בדרך עדינה ולא פולשנית היא הצליחה לקלף מעלי את החומות והקלפיות שבניתי ממה שעבר עלי. בזכותך יש לי חיים חדשים.
חוה, קוסמת מארץ עוץ שלי! תודה ענקית שעזרת לי לראות מי אני, למצוא את הכוח להתמודד.
ותודה שנתת לי כלים להתמודדות בעתיד. את עושה עבודת קודש!
אני מרגישה שפשוט הצלתי אותי. תודה.
אוהבת ומעריכה מאוד,

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה